Правильне поєднання в кімнаті меблів різних кольорів

Правильне поєднання в кімнаті меблів різних кольорів

Правильне поєднання в кімнаті меблів різних кольорів

LF-Home
16.02.2023
0 comments

Велика кількість кольорових рішень, непоєднувані на перший погляд предмети декору та меблі у різних стилях - це те, без чого не обходиться сучасний дизайн людини, яка стежить за модою та йде у ногу з часом.

Але у кожній справі потрібно знати міру та дотримуватися певних порад та рекомендацій. Тоді ваш інтер'єр перетворився на стильний, унікальний та по-домашньому затишний. Якщо ж перейти межу у використанні кольорів й відмовитися від порад професіоналів, то квартира в момент перетворитися на декорації для зйомок фільму в стилі арт-хаус.

Щоб цього не сталося, ми сьогодні з вами розберемося, яких рекомендацій потрібно дотримуватися, щоб меблі різних кольорів виглядали гармонійно та цілісно в інтер'єрі.

Різні відтінки одного і того ж кольору

Сьогодні вважається антитренд використовувати меблі одного кольору для облаштування всього будинку. Але не всі готові йти на кардинальні рішення і купувати різні кольори меблів і предметів інтер'єру. У такому випадку завдання може спроститися використанням різних відтінків одного і того ж кольору.

Комбінація синього та ніжного-блакитного, всіх відтінків сірого та білого – це ідеальне рішення, яке не потребує виходу із зони комфорту.

Гармонійні комбінації кольорів, які знаходяться поряд у спектральному колі

Таке рішення вимагатиме більше сміливості та впевненості у своїх дизайнерських якостях, але все ж таки не буде критичним для тих, хто боїться експериментів. Блакитний добре поєднуватиметься із зеленим, червоний – з помаранчевим, а синій – з фіолетовим.

Контрастні поєднання

Найсміливіше рішення, за яке краще не братися тим, хто не має професійних навичок у цій справі. Адже замість геніального дизайнерського рішення може вийде повний несмак. Фахівці керуватимуться теорією пір року та колом кольорів, про яке йшлося раніше, при виборі даного поєднання кольорів.

Якщо ви зважилися на застосування декількох кольорів меблів у інтер'єрі, то для початку краще вибрати стиль, у якому ви облаштовуватимете приміщення. Адже кожному з існуючих дизайнерських напрямів притаманні свої палітри кольорів.

Мінімалізм

Фонові кольори: білий, сірий, бежевий. Мінімум меблів. Точкові вкраплення яскравих кольорів. Можна придбати декор, який зробить яскраві акценти в інтер'єрі світлих тонів. Це можуть бути картини, постери чи килими. Домашній текстиль створить атмосферу затишку та тепла: пледи різних текстур, подушки різних розмірів тощо.

Класичний стиль

Фонові рішення будуть класичними та універсальними. А меблі можуть змінювати свої колірні рішення. Підійдуть відтінки білого, жовтого, коричневого, бордового та синього кольорів. Як декор зазвичай  використовують елементи золотого і срібного кольорів.

Модерн

Характерні природні та натуральні відтінки. Переважає меблі зі світлих порід деревини, які оздоблюють принтами з тваринами, рослинами або комахами. Контрастні поєднання трапляються дуже рідко. Декор приміщення повинен гармонійно поєднуватися з оббивкою м'яких меблів.

Скандинавський стиль

Переважають відтінки білого та пастельні тони з мінімальним використанням яскравих кольорів. Це можуть бути червоні, сині або зелені кольори. Вони допоможуть акцентувати увагу на певному предметі або розбавити холодну атмосферу всього приміщення.

Прованс

У стилі переважає використання білого кольору та декількох відтінків пастельних тонів. Поглянувши на інтер'єр у стилі прованс, у вас має виникнути асоціація з лавандовим полем, прованськими травами, піщаними пляжами та білими хмарами. Тому при оформленні приміщення використовуються всі кольори, які містяться у цих образах.

Хай-тек

Монохромність займає чільну позицію у цьому стилі. Популярною є комбінація білого, сірого та яскравих деталей. Відтінки червоного найкраще виглядатимуть в інтер'єрі цього стилю.

Орієнтальний напрямок

Стиль передбачає використання нестандартних рішень. Тому тут часто зустрічаються комбінації меблів блакитного з помаранчевим та бірюзовим. Але при цьому стеля у приміщеннях східного стилях залишається білим або ж фарбується в тон стін.

Можна зробити висновок, що поєднання меблів різних кольорів в одній кімнаті та в одному інтер'єрі можлива. Але для того, щоб дизайн-проект виглядав вишукано і привабливо, потрібна допомога професіонала або підхід з мінімальними виходами із зони комфорту та стандартних рамок.